Витоша загуби с 1:2 на “Лаута” (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 1:2 гостуването си на Локомотив (Пловдив) в двубой от XIII кръг на Първа професионална лига. „Тигрите“ изиграха силен мач на стадиона в пловдивския парк „Лаута“, но направиха редица пропуски и за втори път в рамките на шест дни не успяха да се поздравят поне с точката.

„Черно-белите“ успяха да открият резултата в 16-ата минута след гол на Димитър Илиев от дузпа. Впоследствие бистричани изпуснаха две много чисти положения чрез Григор Долапчиев и Георги Купенов. Малко преди края на първата част пък Ален Ожболт вкара много красив гол за 2:0, който даде допълнително спокойствие на домакините на почивката.

След паузата, макар че Локомотив изпусна едно 100-процентово положение за гол чрез резервата Бирсент Карагерен, Витоша бе по-активният отбор и натисна своя съперник в половината му. За съжаление, за нещо повече от почетно попадение сили на „тигрите“ не стигнаха. Реализира го Долапчиев в 73-ата минута след центриране на Румен Гьонов отдясно.

Въпреки поражението на „Лаута“, Витоша запази десетата си позиция в класирането с актив от 13 точки. В следващия кръг бистричани гостуват на Дунав в Русе. Преди гастрола в Малката Виена обаче, на момчетата на Росен Кирилов им предстои сблъсък с ЦСКА-София на 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Двубоят на „Армията“ е този вторник, 30 октомври, от 19:00 часа.