Витоша загуби с 1:2 от Дунав (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 1:2 домакинството си на Дунав (Русе) в двубой от 21-вия кръг на Първа професионална лига. Бистричани се хвърлиха здраво в битката и се представиха силно, като отново липсата на късмет в ключови моменти им попречи да спечелят поне точка срещу състава на русенци.

На тежкия терен в Бистрица първи в резултата поведоха футболистите на Малин Орачев след гол на Васил Шопов след 30 минути игра. В последните секунди на първата част Ивайло Лазаров реализира своя трети гол за сезона, след като от близко разстояние разстреля Мартин Луков.

Четвърт час след подновяването на играта десетката на „драконите“ за втори път се разписа във вратата на Михаил Иванов, като този път бе точен от пряк свободен удар. В оставащите минути до края на мача Витоша на няколко пъти бе изключително близо до втори гол, но такъв в крайна сметка не падна.

След поражението дебютантът в елита остана на 14-ата позиция с 5 точки в актива си. В следващия, 22-ри кръг Витоша гостува на Пирин (Благоевград). Двубоят на стадион “Христо Ботев” е следващата неделя, 25 февруари, от 15:00 часа.

Витоша (Бистрица) – Дунав (Русе) 1:2