Витоша загуби в Русе, влиза в директна битка за спасение с Пирин

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 1:3 гостуването си на Дунав (Русе) в среща-реванш от първата плейаут-фаза в Първа професионална лига и с общ резултат 1:4 ще се бори за спасението си в елита в директен сблъсък с Пирин (Благоевград).

Попаденията за русенци реализираха Бирсент Карагерен (22‘, 30‘) и Васил Шопов (40‘). Единственото попадение за „тигрите“ реализира Стефан Христов, който се разписа в 84-ата минута от дузпа. Бистричани доиграха срещата с човек по-малко, след като за втори жълт, респективно червен картон в 59-ата минута от игра бе изгонен Румен Гьонов

След поражението в Малката Виена Витоша ще влезе в директна битка за оцеляване срещу „орлетата“. Първият двубой с тях е този четвъртък от 17:30 часа в Бистрица, а реваншът – в понеделник.

Дунав (Русе) – Витоша (Бистрица) 3:1
1:0 Карагерен 22‘
2:0 Карагерен 30‘