Витоша U19 с важна победа преди дербито

Отборът на Витоша (Бистрица) до 19 години продължава със страхотното си представяне в първенството за юноши-старша възраст – зона „София“. Тази неделя футболистите на Росен Стоянов победиха с 3:1 у дома Ботев 57 (София) в среща от XII кръг на шампионата.

След като повече от час играха при резултат 0:0, „тигрите“ намериха пък към мрежата на гостите в 72-ата минута. Автор на първото попадение в двубоя стана Мартин Тодоров. Само четири по-късно Теодор Костадинов удвои.

Пет минути преди края Ботев 57 (София) върна един гол, а с това и интригата в края на мача. В последната, 90-а минута обаче Алексей Георгиев оформи крайното 3:1 и добави поредни три точки в актива на своя отбор.

С тях Витоша (Бистрица) U19 събра 28 и запази лидерската си позиция в класирането. „Тигрите“ на Росен Стоянов имат равни точки с втория – Царско село, но по-добра голова разлика от него. Следващата неделя Витоша гостува именно на прекия си съперник за първото място в дербито на XIII кръг.