Здрава и сърцата игра, но отново малшанс – Витоша отстъпи с 1:2 на Черно море

Футболистите на Витоша (Бистрица) за пореден път демонстрираха огромно желание и сърцата игра, но отново малко не им достигна, за да се поздравят с точката срещу далеч по-опитен и сериозен съперник като Черно море. В първи двубой от 14-ия кръг на Първа професионална лига бистричани отстъпиха с 1:2 на “моряците”, като до последно държаха под напрежение защитата на варненци.

Подобно на двубоите с Ботев (Пд), Септемвфи (Сф) и Берое и срещу тима от морската столица Витоша можеше да се поздрави с равенството, но опитът и класата в редиците на Емануел Луканов, където личат имената на няколко бивши и настоящи национали на България, в крайна сметка надделяха.

След силни и равностойни първи 30 минути, гостите откриха резултата чрез Мариян Огнянов, който се разписа с глава от границата на вратарското поле. В даденото от главния съдия продължение обаче Даниел Пеев изравни. Десет минути след подновяването на играта отново Огнянов изведе Морето напред в резултата.

До края на срещата момчетата на Костадин Ангелов изпуснаха няколко добри възможности за гол, като най-чистата се откри пред Китан Василев в 87-ата минута. Юношата на Славия получи хубав пас от Пеев отдясно, но от няколко метра, фронтално пред вратата, стреля право в тялото на вратаря Емил Михайлов.

Витоша – Черно море 1:2
0:1 Огнянов 33′